W branży FMCG jednym z kluczowych aspektów związanych z produkcją jest konieczność spełnienia rygorystycznych wymagań. Są one związane zarówno z polityką firmy oraz chęcią zachowania najwyższych standardów, jak i wymogami ze strony Sanepidu, którego zadaniem jest kontrola warunków w jakich produkowana jest żywność.
Z tego względu fabryki produkujące dobra FMCG mogą wiele skorzystać na wdrożeniu systemów monitoringu wizyjnego. Rozwiązania takie z jednej strony motywują pracowników do zachowywania możliwie najlepszych standardów, a z drugiej, umożliwiają gromadzenie dowodów, że firma produkuje swoje towary na najwyższym możliwym poziomie.
Właśnie ze względu na te czynniki firma Cadbury Wedel sięgnęła po kamery Axis.
Oko na zabytkową fabrykę
Firma, przy okazji rozbudowy fabryki zlokalizowanej w Bielanach Wrocławskich powiązanej z budową nowego obiektu w Skarbmierzu oraz gruntownej przebudowy historycznej fabryki na warszawskim Kamionku, wdrożyła sieć nadzoru wizyjnego opartą o rozwiązania Axis.
Dzięki zainstalowanym kamerom powiązanym z systemami kontroli można szybko reagować na nieprzewidziane sytuacje mające miejsce w fabryce. W razie potrzeby łatwiej zapobiegać wypadkom oraz uszkodzeniom drogiego sprzętu wykorzystywanego przy produkcji słodyczy.
– Szczególnie w branży FMCG efektywny system monitoringu wizyjnego odgrywa kluczową rolę ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa i zachowania rygorystycznych standardów – wskazuje Michał Labocha, krajowy kierownik ds. bezpieczeństwa w Cadbury Wedel. – Aby był skuteczny, musi być efektywny kosztowo, dostosowany do potrzeb firmy i jej pracowników, powinien sprawdzać się w każdych warunkach oraz być odpowiednio dyskretny i dopasowany do wystroju i aranżacji przestrzeni.
Ostatni z wymienionych aspektów ma szczególne znaczenie w historycznym obiekcie w Warszawie, który pełni dla firmy rolę reprezentacyjną i jest częstym celem wycieczek.
Zabezpieczyć jakość
Jednym z głównych założeń było zabezpieczanie surowców do produkcji czekolad, wyrobów gotowych oraz części produkcyjnej i biurowej budynku. System miał za zadanie wykrywać i reagować na wydarzenia będące zagrożeniem dla ciągłości działania. Kamery zostały dodatkowo wyposażone w oprogramowanie umożliwiające automatyczne wynajdywanie niebezpiecznych sytuacji, co znacznie ułatwia pracę kontrolerom.
Chcesz się dowiedzieć więcej? Pobierz case study!